Kandelabrar 1800-talets andra kvartal

401105

KANDELABRAR, 1 par, Restauration, Frankrike, för vardera 3 ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, tripodfotplatta med tassfötter, dekor av växtornamentik, pelaren med slingrande orm, krönta av flamma, lösa manschetter, höjd 57,5 cm

Smärre slitage

Belysning, Bordslampor, Metall

Kundcenter

Budhistorik (10 bud)
2718850
19 500
2711964
19 000
2718769
18 500
2711964
18 000
2705868
16 500

Slutpris SEK:
19 500
1 964 EUR, 2 231 USD
Utropspris SEK:
23 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.