Ljusstakar 1800-talets första kvartal

401104

LJUSSTAKAR, 1 par, empire, sannolikt parisarbeten, matterad och polerad brännförgylld brons, dekor av kymation och palmetter, lösa manschetter, höjd 27 cm

Smärre slitage, en fot med smärre bristning

Belysning, Bordslampor, Metall

Budhistorik (10 bud)
2709937
14 000
2709121
8 600
2709015
5 000
2708176
3 800
2706620
3 600

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.