Gerhard Nordström, Eftermiddag olja

389787

GERHARD NORDSTRÖM (född 1925): "Eftermiddag", signerad G Nordström, olja på pannå, 57x83,5 cm

PROVENIENS: Galleri Doktor Glas, Stockholm
Skandias Konstförening

Smärre färgbortfall

Budhistorik (27 bud)
2715659
18 500
2715653
18 000
2715646
17 500
2715144
17 000
2715641
16 500

Slutpris SEK:
18 500
1 867 EUR, 2 216 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.