Ole Wanscher matbord för Fritz Hansen

401972

OLE WANSCHER, matbord, Fritz Hansen, Danmark 1944, modell 1913, valnöt med kantrand i mahogny, etikettmärkt 1944 modell 1913, höjd ca 76, diameter 120 cm, två sekundära iläggsskivor vardera 50 cm medföljer

Ytligt slitage, mindre repor

Möbler, Design

Rum 2

Budhistorik (20 bud)
2708354
2706519
2 800
2706519
2705819
2706373

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.