Porträtt

401951

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Porträtt som enligt latinsk text på målningen skall föreställa Maria av Guise (1515-1560) vid 30 års ålder, olja på duk som uppfodrats på pannå, dagermått ca 58x46,5 cm

PROVENIENS: J Gunnar Schönmeyer (1882-1954)

Konst, Äldre måleri

Porträtt

Budhistorik (10 bud)
2711324
8 200
2704717
7 200
2703304
7 000
2701764
5 800
2701762
5 600

Slutpris SEK:
8 200
786 EUR, 923 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.