Man Ray Compass

401673

MAN RAY (1890-1976), Compass, 1920-1976, signerad med monogram och numrerad 86/110 på baksidesetikett, multipel utgiven av Edizione Galleria d'Arte Cortina-Cavour, Milano, 1976, efter förlaga (fotografi) från 1920, ca 50x33 cm

Ändringar/tillägg
Multipel utgiven 1976 efter förlaga 1920, signerad och numrerad med monogram på etikett.

Konst, Skulpturer

Rum 22

Man Ray Compass

Budhistorik (15 bud)
2696079
12 000
2699560
11 500
2696079
11 000
2699559
10 500
2696079
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.