Émile- Antoine Bourdelle akvarell

401559

ÉMILE-ANTOINE BOURDELLE (Frankrike 1861-1929):
"Leda et verdure de printemps", signerad Bourdelle, akvarell på papper, ca 48x34 cm.

PROVENIENS: Svensk-Franska Konstgalleriet, Auktion Pauli, 1942, katalognr 296

Fack 20

Budhistorik (9 bud)
2707816
5 000
2707811
4 800
2706637
2701840
2 800
2701704
2 600

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.