värja för infanteriofficer

401504

VÄRJA, svensk, 1830-tal för infanteriofficer, eneggad klinga, förgyllt mässingsfäste, balja med 2 mässingsbeslag, längd ca 99 cm

kavellindnings saknas, stukat fäste lagad balja

Vapen/Medaljer

värja för infanteriofficer

Budhistorik (12 bud)
2705834
1 800
2704884
1 700
2705832
1 700
2704884
1 600
2701697

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.