Edward Hald Orrefors

401439

EDWARD HALD, "Fiskgraal", vas, Orrefors, dekor av fiskar och sjöväxter i underfång, signerad "Orrefors Sweden Graal nR: 162 GB Edward Hald", höjd ca 15 cm

Smärre repor

Glas, Övrigt glas

Monter 14

Edward Hald Orrefors

Budhistorik (16 bud)
2705773
3 600
2705382
3 400
2705307
3 200
2704227
2705306
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.