Stekfat tallrikar cremekopp i porslin Kina

401376

STEKFAT, dekor i underglasyrblått, TALLRIKAR, 2 st., CREMEKOPP, dekor i famille roserfärger, porslin, Kina, 1700-tal, stekfatets mått ca 32x24, fatens diameter 23 cm

Kantnagg, sprickor på tallrikarna, koppen med lagad kant

Orientaliskt, Porslin

Monter 19

Budhistorik (9 bud)
2704133
2696080
750
2704131
750
2696080
650
2704130
600

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.