Flintlåständare 1700-tal

401360

ELDDON, 1770-tal, flintlåständare, märkt I. Savige för J. Savage of Wolverhampton, England, järn och mässing, träkolv, längd ca 19 cm

Slitage och skador, delar saknas

Vapen/Medaljer

Flintlåständare 1700-tal

Budhistorik (3 bud)

2700274
2694936
2694086
700

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.