Skrivskåp allmoge

401355

SKRIVSKÅP, 1800-talets början, allmoge, bemålad i rött och grönt, blomsterdekor, understycke på klotfötter, 4 lådor samt klaff med bakomliggande skrivinredning, draghandtag i mässing, överstycke med spegeldörrar och bakomliggande hyllplan samt skedhylla, höjd ca 203, 125x52 cm, nycklar saknas

Senare bemålning, nycklar finns ej, beslag senare, ett draghandtag saknas, en låda med lagning

Skrivskåp allmoge

Budhistorik (14 bud)
2704962
2705115
2 800
2704962
2 600
2705114
2 400
2704962

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.