Hörnskåp allmoge

401276

HÖRNSKÅP, allmoge, 1700-tal, målat i polykrom dekor med växter, höjd ca 186, 101x60 cm

Delvis senare bemålning, skador, renoverat och kompletterat, nyckel saknas

Möbler, Allmoge

Rum 18

Hörnskåp allmoge

Budhistorik (2 bud)

2694687
2694686
2 600

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.