Josef Emil Lemon oljemålning

401263

JOSEF EMIL LEMON,(1895-1968): Landskap med berg, signerad Lémon, olja på pannå, ca 37x44 cm

Historik:Josef Emil Lemon studerade på Valands i Göteborg, Académie Libre och senare på Otte Skölds konstskola i Stockholm. Han studerade även i Frankrike, Italien och Spanien.

Fack 34

Josef Emil Lemon oljemålning

Budhistorik (2 bud)

2703503
450
2693508

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.