Josef Emil Lémon oljemålning

401262

JOSEF EMIL LEMON,(1895-1968): "Chateau de Armangon, Semur" signerad Lémon, olja på pannå, ca 37x44 cm

Historik:Josef Emil Lemon studerade på Valands i Göteborg, Académie Libre och senare på Otte Skölds konstskola i Stockholm. Han studerade även i Frankrike, Italien och Spanien.

Fack 40

Josef Emil Lémon oljemålning

Budhistorik (4 bud)

2702422
2694126
2694125
2694124

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.