Kaffeservis porslin

401227

SERVIS, 14 dlr., porslin, 1800-talets första hälft, bestående av: kaffekanna, mjölkkanna samt 12 koppar med fat, höjd ca 7-19 cm

Slitage, färgbortfall, smärre sprickor

Keramik/Porslin

Monter 19

Kaffeservis porslin

Budhistorik (11 bud)
2702049
1 600
2703955
1 600
2702049
1 300
2701563
2701563

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.