Barthel Svensson Skärgård med lito

401171

SVEN BARTHEL, Skärgård. En rapsodi. 1952.
4:o. 2 signerade originalfärglitografier, litograferat pärmpapper, för- o. eftersättspapper, kolorerade o.a. illustrationer. R. Svensson. Omslag.

Lätt nött hfrbd, sparsamt guldornerad rygg, helt guldsnitt, i övrigt oskuren. (Bonniers bokb.). Bibliofiluppl. tryckt i 250 nr. ex., detta nr 117.

Något blekt, nött kassett

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Stockholmiana

Monter 19

Budhistorik (3 bud)

2700716
650
2699004
600
2699004

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.