Kornfeld Chagall 1970

401166

CHAGALL. KORNFELD, E. W. Verzeichnis der Kupferstiche, Radierungen und Holzschnitte von Marc Chagall. I-II. Werke 1922-1966 (all published). Bern (Verlag Kornfeld und Klipstein) 1970.
4to. Coloured and other illustrations.
Publisher's grey cloth. Dustwrapper. Edition printed in 1500 copies.

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Kornfeld Chagall 1970
Budhistorik (3 bud)

2703995
550
2700294
500
2700294

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.