Rörstrand stengods

401165

VASER, SKÅLAR, 8 dlr., stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt, bestående av: 2 vaser med hänklar, Gunnar Nylund, 1 skål och 4 vaser, Carl Harry Stålhane samt 1 skål, Bertil Lundgren, maxhöjd ca 21 cm

1 vas (med spräcklig glasyr) av Stålhane med mikronagg i nynningen

Keramik/Porslin

Monter 14

Rörstrand stengods

Budhistorik (18 bud)
2700007
2 600
2700505
2 600
2700007
2 400
2700504
2700007
1 700

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.