Robert Coburn Fåglarna fotografi

401160

ROBERT COBURN (USA, 1900-1990): Motiv från Alfred Hitchcock "Fåglarna", föreställande Rod Taylor, 1963, numrerad i negativet 6590-43, silvergelatin, ca 25x19 cm

Proveniens: Svenska Filmcensuren, 1960-tal

Hanteringsskador

Konst, Fotografi

Fack 41

Budhistorik (2 bud)

2703052
2702435

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.