Tennfat

401115

FAT, 3 st., tenn, 17/1800-tal, otydliga stämplar, bland annat Örebro och Eskilstuna, delvis med hamrad dekor, diameter ca 33-40 cm

Slitage och repor, bucklor

Diverse, Metall

Rum 19

Tennfat

Budhistorik (9 bud)
2701155
700
2700500
650
2699986
600
2700499
600
2699986
550

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.