Fat porlin Kina

401101

FAT, porslin, Kina, omkring år 1800, dekor i underglasyr blått, längd ca 38 cm

Nagg och slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Fat porlin Kina

Budhistorik (4 bud)

2704443
650
2704047
2701136
2697208

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.