Blad ur manuskript

401090

BLAD, ur manuskript, Indopersiskt, sannolikt 1800-talets slut, frånsidan med arabisk text, gouache och bläck, bladets storlek ca 26x15 cm

Fläckar, smärre skador, glaset på baksidan sprucket

Böcker/Kartor, Handskrifter

Fack 14

Blad ur manuskript

Budhistorik (5 bud)
2697044
500
2704324
450
2697044
2704323
2697044

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 54 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.