Såsslev tårtspade silver

401066

SÅSSLEV, TÅRTSPADE, SKEDAR, BÄGARE, SALTKAR, DRUVSAX, FLASKÖPPNARE, SMÖRKNIVSSTÄLL, ca 53 dlr., silver, varierande stilar och modeller, matskedarnas längd ca 21,5 cm, vikt ca 1125 g

Saltkarets glasinsats med nagg, smärre bucklor

Silver, Övriga silverföremål

Monter 19

Såsslev tårtspade silver

Budhistorik (4 bud)

2699461
3 400
2702963
3 400
2699461
3 200
2695248

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.