Tennfat Josua Berlund Lund

401051

SKÅLFAT, tenn, Josua Berglund (mästare i Lund 1828-1838/47), diameter ca 39,5, höjd 5,5 cm

Slitage, bucklor och lagningar

Metall

Rum 17

Tennfat Josua Berlund Lund

Budhistorik (4 bud)

2700690
450
2698540
2697817
2692939

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.