Ikon Ryssland

401046

IKON, Ryssland, 1900-tal, Gudsmodern med barnet, målad på träpannå, ca 40x30 cm

Konvex, omfattande färgbortfall och retuscher samt sprickor och krackelyrer

Konst, Äldre måleri

Rum 22

Ikon Ryssland

Budhistorik (4 bud)

2699087
750
2695665
700
2695661
2694615

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.