Sigill 1800-talets första del

400912

SIGILL, 18 k guld, Sverige, 1800-talets första del, empire, infattad kalcedon, överdel i form av en fleur-de-lis, otydliga års- och mästarstämplar, höjd inkl. ögla ca 4,5 cm, vikt ca 18,5 g

Smärre skador, ringfäste senare och stämplad 1901

Guld/Smycken

Sigill 1800-talets första del

Budhistorik (12 bud)
2700114
2700112
2 800
2699983
2699925
2695010
1 900

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.