Gerda Roosvall Kallstenius oljemålning

400911

GERDA ROOSVAL KALLSTENIUS (1864-1939): Stående kvinnlig modell, signerad och daterad 1889, olja på duk, ca 38x22 cm

Bucklig duk

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (15 bud)
2703345
2 600
2704088
2 400
2703345
2696266
2696265
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.