Bärtallrikar i porslin Kina

400879

BÄRTALLRIKAR, 1 par, KOPPAR, FAT, SNUSFLASKA, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 3,5-6, bärtallrikarnas diameter 16 cm

Skador

Orientaliskt, Porslin

Bärtallrikar i porslin Kina

Budhistorik (11 bud)
2702643
1 300
2702327
2694928
2692881
2693338

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.