James Brown The Passion

400805

JAMES BROWN (USA, född 1951): The Passion, bokverk med lös originalgouache på guldpapper samt 40 laserscannade akvareller, utgiven i samband med James Browns utställning på Anders Tornberg Gallery, Lund, nov/dec 1991, blyertssignerad James Brown, numrerad 68/100, utgiven av AB Propexus, Lund, linneband, skyddskassett i papp, gouachens bladmått ca 38x23 cm, förlagsny

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Kundcenter

James Brown The Passion

Budhistorik (9 bud)
2702814
650
2702757
600
2701348
550
2702753
550
2701348
500

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.