Rölakanmatta Capella

400780

MATTA, 1950-60-tal, Sverige, mönster efter Carl Malmsten "Capella", rölakan, grafisk rutdekor i gult och orange, ca 300x200 cm

Visst slitage, smärre fläckar

Mattor/Textilier

Rum 16

Rölakanmatta Capella

Budhistorik (14 bud)
2702441
4 400
2702111
4 200
2702111
2701695
3 800
2701695
3 400

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.