Fat i porslin K ina

400732

FAT, porslin, Kina, 1700-tal, underglasyrblått med dekor i famille rosefärger av figurscen på palatsträdgård, ca 28x25 cm

Kantnagg, lagat brätte

Orientaliskt, Porslin

Fat i porslin K ina

Budhistorik (11 bud)
2700198
2700197
2700196
1 400
2700195
1 300
2699793

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.