Bruno Liljefors spelande orrar oljemålning

400731

BRUNO LILJEFORS (1860-1939): Spelande orrar, monogramsignerad BL, olja på duk upplagd på kartongpannå, ca 24,5x34 cm.
Påskrift a tergo: "Originalstudie efter naturen av Bruno Liljefors (ur Signe Liljefors samling) intygar Gustaf Jaensson

Konst, Äldre måleri

Kundcenter

Budhistorik (10 bud)
2704549
24 000
2701813
23 000
2698671
22 000
2700827
21 000
2698671
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 417 EUR, 2 746 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.