Karl Momen skulptur

400729

KARL MOMEN (född 1935): "Metaphor - Tree of Utah", signerad daterad och numrerad Metaphor 1984, 126/1500, Momen, patinerad, polerad och grönlackerad brons, höjd med stenplatta ca 22,5 cm

Konst, Skulpturer

Karl Momen skulptur

Budhistorik (7 bud)
2701541
6 200
2701539
6 000
2701197
5 800
2700892
5 600
2693407
4 600

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.