Lotte Laserstein porträtt

400608

LOTTE LASERSTEIN (1898-1993):Porträtt föreställande fröken Ida Nilsson, signerad Lotte Laserstein, olja på pannå, ca 40x32 cm.
Upptagen i verkförteckningen "Meine Einzige Wirklichkeit" av Anna Carola sid 230/365
.

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Lotte Laserstein porträtt

Budhistorik (4 bud)

2689710
5 400
2696382
5 200
2689710
2689237

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.