Bokhylla Ikeas 1700-talsserie

 
 
 
Auktionsnr
400591
 
Beskrivning

IKEA, "Ekolsund", bokhylla, Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, grålackerad, brännmärkt Ikea of Sweden Riksantikvarietämbetet Ekolsund CJ, höjd ca 223, 100x28 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Bruksslitage, smärre färgbortfall
 
Kategorier
Möbler
 
Visas och avhämtas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 5
 
 
 
Bokhylla Ikeas 1700-talsserie
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik (32 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
2698684
2016-08-23 21:04:17
9 200
2701145
2016-08-25 15:34:44
9 000
2698684
2016-08-23 21:04:17
8 800
2697787
2016-08-23 11:32:28
8 600
2697787
2016-08-23 11:32:28
6 600
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2016-08-25 kl 17:20
Slutpris SEK:
9 200
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
3 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK