Tallrikar porslin Kina

400440

TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, tidigt 1700-tal, underglasyr i blått, diameter ca 22,5 cm

Nagg och smärre avslag, en med hårspricka

Orientaliskt, Porslin

Kundcenter

Tallrikar porslin Kina

Budhistorik (21 bud)
2701075
3 200
2700850
2701071
2 800
2700850
2 600
2701064
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.