Matsalsgrupp gustaviansk stil

400427

MATSALSGRUPP, 9 dlr., Modell Axet, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, bestående av: ovalt bord med 2 iläggsskivor, buffé, skåp med lådor och hyllor, 4 stolar, pärlgrå bemålning (skiftande ton), stoppade sitsar, två med textilklädsel, bordets höjd ca 75, diameter 104, 2 iläggskivor á 33 , skänkens höjd 95, stolarnas sitthöjd ca 48, skåpets höjd 147 cm, nycklar finns

några stolar med tunn färgbeläggning undertill, bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 5

Matsalsgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (4 bud)

2687904
2687903
2687902
2687901

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.