Folkdräkt Dala Floda Dalarna

400393

FOLKDRÄKT, 4 dlr., Dalarna, Dala Floda, 1900-talets första hälft, bestående av: kjol, blus, väst samt förkläde

Skador, slitage

Diverse

Rum 21

Folkdräkt Dala Floda Dalarna

Budhistorik (8 bud)
2695260
600
2694937
550
2695233
550
2694937
500
2695232
450

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.