Folkdräkt Dala Floda Dalarna

400387

FOLKDRÄKT, 5 dlr., Dalarna, Dala Floda, 1900-talets första hälft, bestående av: klänning, jacka, blus, hätta samt väska

Skador, slitage

Diverse

Rum 21

Folkdräkt  Dala Floda Dalarna

Budhistorik (27 bud)
2694850
2694851
2694850
1 900
2694849
1 800
2694847
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.