Folkdräkt Delsbo Hälsingland

400378

FOLKDRÄKT, 6 dlr., Hälsingland, Delsbo, 1900-talets första hälft, bestående av: blus, väst, kjol, förkläde samt 2 hättor

Fläckar, lagningar

Diverse, Samlarobjekt

Rum 21

Folkdräkt Delsbo Hälsingland

Budhistorik (23 bud)
2695555
2695819
2695555
2 800
2695700
2 600
2695555
2 400

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.