Folkdräkt Rättvikt Dalarna

400341

FOLKDRÄKT, 3 dlr., Dalarna, Rättvik, 1900-talets första hälft, bestående av: blus, livstycke med kjol samt kjol, av mindre storlek

Slitage, fläckar

Diverse

Folkdräkt Rättvikt Dalarna

Budhistorik (3 bud)

2692457
2693680
2692457

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.