Mynttyper präglade under Gustaf V:s regeringstid

400339

KASSETT, med 4 mynt, varav ett mynt 23 k guld, Mynttyper präglade under Gustaf V:s regeringstid (1907-1950), Myntverket, 1977, guldmyntets vikt ca 4,7 g

Smärre slitage, kasett med repor

Guld/Smycken, Silver

Budhistorik (12 bud)
2690985
1 600
2690751
2689175
1 400
2688427
1 300
2688426

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.