Bordspendyl brons

400313

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, bronsfodral med duvor, detaljer i porslin, pendel finns, höjd 28 cm, länd 20 cm

Ej funktionstestad, bruksspår, urtavla med skador. nyckel saknas

Klockor/Ur

Monter 10

Bordspendyl brons

Budhistorik (19 bud)
2695416
3 200
2694035
2694020
2 800
2694034
2 800
2694020
2 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.