Ult Schönwald servis 85 delar

400275

ULT SCHÖNWALD, servis, 65 dlr., porslin, 1900-talets första hälft, vitglaserad med guldfärgad kantdekor, bestående av: 1 terrin, 1 kaffekanna, 1 tillbringare, 1 såssnipa, 10 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 förrättstallrikar, 10 assietter, 3 uppläggningsfat, 6+6 kaffekoppar med fat, 2 djupa serveringsfat, 1 skålfat

6 kaffekoppar senare kompletterade, nagg,

Keramik/Porslin

Monter 10

Ult Schönwald servis 85 delar

Budhistorik (17 bud)
2693830
2693772
950
2693628
900
2693502
850
2693301

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.