Fat Kina

400240

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av påfågel med pion och magnolia på trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 38 cm

Kantretusch, krackelering, ifyllt nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Fat Kina

Budhistorik (12 bud)
2694377
2 800
2694286
2 600
2694285
2 400
2694284
2689455

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.