Bertil Vallien Rainbow Rörstrand

400212

BERTIL VALLIEN, "Rainbow", matservis, 55 dlr., porslin, Rörstrand, 1980-tal, bestående av: 11 tallrikar, 10 djupar tallrikar, 23 förrätts/efterrättstallrikar, 2+1+1 uppläggningsfat, 2 karotter, 1 såssnipa, 2+2 serveringskoppar

Enstaka nagg kan förekomma

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser, Design

Monter 7

Budhistorik (23 bud)
2694149
1 900
2694140
1 800
2694148
1 800
2694140
1 600
2691234

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.