Axel Erdmann oljemålning

400113

AXEL ERDMANN (1873-1954): "Anna i fiskarhamnen",
signerad och daterad Ax. Erdmann Stockholm 1902, ā tergo med påskrift "Doktor Erik Stridsberg / Nybrogatan", olja på pannå, ca 42x35 cm

Konst, Äldre måleri

Fack 24

Axel Erdmann oljemålning

Budhistorik (6 bud)
2693010
1 800
2692798
2692212
2692208
2691118
550

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.