Äldre böcker, 15 volymer

400099

ÄLDRE BÖCKER, 1700- och 1800-tal, 15 dlr., bland annat svensk och fransk historia som "Worm, Forsøg til et Lexicon over danske, norske og islandske lærde Mænd...1771-1784, del 1-3, Girs, Konung Johan den III:des chrönika 1745", med utvikbart graverat porträtt.
Mestadels i samtida helfranska band

Fläckar, skador och defekter.

Böcker/Kartor, Historia

Rum 12

Äldre böcker, 15 volymer

Budhistorik (18 bud)
2694220
1 400
2687192
1 300
2687160
2687191
2687160

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.