Dosor bägare i silver

400096

SVAMPDOSA, SNUSDOSA, BÄGARE, 3 dlr., silver, Sverige, 1800-tal, stämplade 1848, 1825, 1809, höjd ca 3-9 cm, snusdosans längd 8 cm, vikt ca 203 g

Stötskador

Silver

Dosor bägare i silver

Budhistorik (19 bud)
2693135
3 200
2693125
2693133
2693125
2 800
2693131
2 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.